Rex

Když jsem zakládala tyto stránky, byl Rex zdravý 14letý pejsek, černobílý voříšek. Do domu přišel jako malé štěně – náhrada za jiného psa – s požadavkem „hlídat“ .

Jeho místo bylo na dvoře, kde měl svůj prostor i boudu, ale sám rozhodně nebyl. V domě bývalo dost živo a každý návštěvník se s ním prostě musel potkat.

Občas (někdy spíše velmi často) využil otevřené branky a šel prozkoumat okolí, očuchat a označit všechny rohy. V ulici i ve městě ho zakrátko znali všichni. Domů se vždy po „obchůzce“ rajonu vrátil a s pokorou přijal pokárání. Tuhle svoji zálibu pěstoval opravdu do pozdního stáří.

S příchodem nás jako nových majitelů domu dostal Rex i nové „pány“. Ve věku 14 let už jsme se ale snažili spíš mu život zpříjemnit – kvalitní krmení, pravidelný pohyb venku, psí parťák v podobě fenky Aini… Najednou pookřál a nejednou se hravému štěněti  chutí do života a apetitem vyrovnal.

S nástupem prvního Aininčina hárání se v něm probudily i pudy a my museli řešit střídavé venčení a jejich dočasné rozdělení. Upřímně – nesli to velmi těžce oba J

Rex s námi strávil další krásné 3 roky, než v březnu 2015 ve věku 17 let odešel do psího nebe.

Měj se tam Rexi hezky

0 comments on “RexAdd yours →

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *